Skip to content

Karşınızda: Ödemelerin Geleceği Raporu

Ödemelerin Geleceği Burada

Mal ve hizmetler için ödeme yapma şeklimiz, son 50 yılda sürekli olarak gelişti. Visa ve Mastercard gibi hizmet sağlayıcılar günlük yaşamın bir özelliği haline geldi.

PayPal , Apple Pay ve Alipay’i keşfettik ve ardından alışveriş yapmak için ihtiyacımız olan tek şeyin cep telefonlarımız olduğunu gördük. Ödeme araçları değiştikçe, tüm altyapılar onların etrafında uyarlandı ve geliştirildi.Günümüzün benzeri görülmemiş teknolojik değişim hızı, ödemelerin sadece kesintiye uğradığını değil, aynı zamanda yeni teknoloji tarafından tamamen dönüştürüldüğünü gösteriyor.

Fintech’ler, ödemeler alanına ve daha geniş finansal hizmetlere daha fazla yenilik, işbirliği ve rekabet enjekte ediyor. Dijital para birimlerinin ortaya çıkışı, hükümetlerden ve merkez bankalarından bir araştırma dalgasını tetikledi. Merkez bankalarının daha iyi hız, güvenlik ve ödemelere erişimi nasıl teşvik edebileceğine dair derin değişiklikler için çok fazla potansiyel vardır.

Fiziksel nakite bağımlılıktan eskiden beri yaşanan değişim sorun yaratır, ancak aynı zamanda fırsatlar da sağlar – özellikle gelişmekte olan dünyada. Ödemelerde inovasyon, finans ve ödeme altyapısının çevresinde olanlar için erişilebilirliği, karşılanabilirliği ve kapsayıcılığı dikkate almalıdır.Düzenleyicilerin bu yeniliklere ayak uydurması gerekir. Yeni, geleneksel olmayan ödeme varlıkları, finansal sistemin sistemik olarak önemli bileşenleri olarak ortaya çıkacaktır.

Gereksiz politika riskleri olmaksızın ödemelerde yenilikçiliğin faydalarından yararlanmaya hevesli proaktif merkez bankaları ve düzenleyiciler, endüstri ile daha fazla ilişki kurarlar.Ödemelerin Geleceği RaporuPolitika yapıcıları, teknoloji uzmanlarını bir araya getiren üst düzey bir grup olan OMFIF (Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu) DMI (Dijital Para Enstitüsü) ile işbirliği yoluyla, ödeme endüstrisinden geleceğe ilişkin içgörüler sunmaktan heyecan duyuyoruz. finansörler ve düzenleyiciler dijital finansın zorluklarını ve fırsatlarını keşfetmek için.

Bu dönüm noktası oluşturan raporda OMFIF katkılarıyla ve perspektifler araştırma ve anket çalışmaları ve çeker alanları üzerine inşa Algorand , Citi , Cypherium , GrabPay , Mastercard , Novi (Facebook’tan), PayPal ve SWIFT.

Ödemelerin geleceğinin nasıl görüneceğini inceler ve merkez bankalarının ve düzenleyicilerin karşılaştıkları zorluklar ve fırsatlarla ilgili görüşlerini araştırır.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir