Skip to content

İtalya’nın En Büyük Zeytinyağı Üreticileri Konsorsiyumu, Euranet ile Ortaklık Yapıyor ve Tedarik Zinciri Şeffaflığını ve Verimliliğini Artırmak için Güvenli ve Sürdürülebilir Algorand Blok Zincirini Benimsiyor

İtalya’daki en büyük zeytin ve zeytinyağı üreticileri organizasyonu olan Italia Olivicola, Euranet ile işbirliği içinde, açık, halka açık Algorand blok zincirini kullanan yenilikçi bir tedarik zinciri çözümü geliştirmek ve uygulamak için çalışıyor. Bu model, Euranet’in ChoralChain platformu kullanılarak geliştirildi ve en yüksek kalite standartlarını sağlamak ve menşei, işlenmesi ve korunmasıyla ilgili ürün bilgilerini erişilebilir ve şeffaf hale getirmek için tüm zeytinyağı üretim zincirine uygulanabilir.

15 İtalyan bölgesinde 250.000’den fazla kişiyi temsil eden Italia Olivicola üyeleri için bu yenilik, zeytin ve zeytinyağı izlenebilirlik sistemini güçlendirecek, sertifikalı üretimleri koruyacak, yerel üreticileri destekleyecek ve Fungible Olmayan ürünler yayınlayarak tüketicileri bilinçli satın alma seçimleri yapmaya motive edecektir. Her önemli işlem için Algorand’da belirteçler (NFT’ler).

Bu blok zinciri tabanlı sistem, çok zaman alan ve kurcalama girişimlerine karşı savunmasız olan mevcut manuel veya yarı manuel bilgi toplamanın çok ötesine geçer. Algorand teknolojisinin gelişmiş şifrelemesini ve merkezsizleştirilmesini kullanan sistem, paylaşılan ve değişmezdir, verilerin yönetildiği, depolandığı ve alıcılar ve satıcılar, paketleyiciler ve nihai müşteriler için kullanıma sunulduğu ve herkesin üretim yolunu takip etmesine izin veren bir dijital kayıt oluşturur. ürünün herhangi bir zamanda.

Italia Olivicola, zeytinyağı sektörü için bu blockchain tabanlı teknolojiyi geliştirmek için Euranet ile ortak olmayı seçti. Euranet, teknolojik uyumluluk alanındaki ilk oyunculardan biridir ve hem şirketler hem de süreçleri için dijital dönüşüm için bir potansiyel kaynağı olarak blok zincirinin gerçek değerini kabul etmede liderdir ve bir SaaS olan ChoralChain’in Euranet tarafından geliştirilmesine yol açmıştır. Algorand blok zincirine dayalı tedarik zinciri izlenebilirlik çözümü.  

Italia Başkanı Olivicola Gennaro Sicolo, “Euranet ile ortak olmaktan ve blok zincirinin gücünü böylesine köklü bir endüstriye tanıtmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Euranet’in Yönetici Ortağı Gianpaolo Sara, “Algorand teknolojisi, tedarik zinciri izlenebilirlik yazılımımızın güvenli, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir olmasını sağlıyor ve Italia Olivicola’nın gelecekte İtalyan zeytin yetiştiricilerini destekleme misyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olacak” dedi.

Algorand Avrupa İş Çözümleri Direktörü Pietro Grassano, “İtalya’da böylesine hayati bir sektörü temsil eden Italia Olivicola gibi bir organizasyonun, Euranet’in CoralChain izlenebilirlik çözümünü kullanarak kendi sektörü için blok zincirinin dönüştürücü gücünü fark ettiğini görmek harika.” dedi.

Italia Olivicola hakkında

Italia Olivicola, İtalyan zeytin üretimi için ilk kuruluştur. Bölge genelinde toplam 56 OP (Yapım Kuruluşu) için 15 İtalyan bölgesinde 250.000’den fazla üye bulunmaktadır. Kuruluşun misyonu, PO’larımızın ve kooperatiflerimizin pazarlanan üretiminin değerini artırarak, zeytin yetiştiricileri için geliri artırarak, uyumlu ve modern bir ulusal zeytin üretim zinciri oluşturarak ve artan şeffaflık yoluyla Made in Italy’yi savunarak İtalyan zeytin yetiştiricilerinin ömrünü iyileştirmektir. www.italiaolivicola.it

Euranet Hakkında

Teknoloji uyum yönetimi konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir danışmanlık firması olan Euranet, 1997 yılında kurulmuştur. Teknoloji uyumu alanında erken bir oyuncu olan Euranet, aynı zamanda hem şirketler hem de onların şirketleri için dijital dönüşüm potansiyeli sağlayan blok zincirin içsel değerini kabul etmede liderdir. süreçler. Bu, Euranet tarafından Choralchain adı verilen gelişmiş bir blok zinciri teknolojisinin geliştirilmesine yol açmıştır. Daha fazla bilgi için www.choralchain.com adresini ziyaret edin.

Algorand, Inc. hakkında

Algorand Inc., yeni nesil finansal ürünler için dünyanın ilk açık kaynak kodlu, izinsiz, tamamen hisse kanıtı blok zinciri protokolünü oluşturdu. Algorand protokolü olan bu blok zinciri, Turing Ödüllü kriptograf Silvio Micali’nin beynidir. Kendini finansal değişimden kaynaklanan sürtüşmeleri ortadan kaldırmaya adamış bir teknoloji şirketi olan Algorand Inc., değer yaratılmasını ve değişimini sağlayarak, yeni finansal araçlar ve hizmetler oluşturarak, varlıkları zincire alarak ve sorumlu gizlilik modelleri sağlayarak DeFi evrimine güç veriyor. Daha fazla bilgi için www.algorand.com adresini ziyaret edin.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir