Skip to content

Algorand’ın Gelişmiş, Hızlı, Ölçeklenebilir Uygulamaları Güçlendiren Akıllı Sözleşmeleri

Friksiyonsuz Bakiye Değişimi için Akıllı Sözleşmeler

Bugün, çoğu finansal işlem, sözleşmede belirtilen şartların yerine getirildiğini doğrulamak için genellikle güvenilir üçüncü taraflara ihtiyaç duyan, evrak işlerinden oluşan geleneksel sözleşmeye dayalı anlaşmalara dayanmaktadır. Bu yöntem modası geçmiş, yavaş ve en önemlisi uygun maliyetli değil.

Blockchain’de geliştiriciler, koşullar blok zincirinde depolanan temel kod satırları karşılandığında işlemleri otomatik olarak yürütmek için akıllı sözleşmeler kullanıyor.

Bununla birlikte, birinci nesil blok zincirleri üzerine inşa edilen akıllı sözleşmeleri kullanan geliştiriciler, uygulamalarının genel kabul görmesini engelleyen zorluklarla karşı karşıyadır. Bu akıllı sözleşmelerin yayılması yavaştır, maliyetlidir ve gerçek dünya kullanım durumları için ölçeklenmez. Bu engellerin, uygulanabilir bir ana akım benimseme için kaldırılması gerekiyor – bunu yapana kadar, blok zinciri bir uç kullanım alanı olarak kalacak.

Algorand’ın Katman-1 Akıllı Sözleşmeleri (ASC1’ler)

Algorand’ın akıllı sözleşmeleri (ASC1’ler), bu engelleri yalnızca daha hızlı, ölçeklenebilir ve uygun maliyetli olarak yüksek performanslı olmakla kalmayıp aynı zamanda gelişmiş uygulamaları etkinleştirmek için işlevsel olarak gelişmiş olan güvenilir, sorunsuz bir çözüm olarak ortadan kaldırır.

Algorand’ın akıllı sözleşmeleri, merkezi olmayan ve güvenli olan yeni nesil, açık kaynaklı, izinsiz bir blok zincirinin doğrudan 1. katmanına yerleştirilmiştir ve aşağıdakileri içeren önemli faydalar sağlar:

  • Farklı endüstri segmentlerinde gerçek dünya kullanım durumlarını çözen sorunsuz karmaşık uygulamalar oluşturma yeteneği
  • Ölçeklenebilir, Hızlı ve Güvenli yürütme , eski platformlarda şu anda mümkün değildir. ASC1’ler 1000TPS’nin üzerinde çalışır ve çatallanmadığı doğrulanmış bir platformda 5 saniyenin altında nihai halini alır
  • Düşük maliyet – ASC1 işlemleri, Algorand blok zincirinde .001 Algos’taki diğer işlemlerle aynı ücrete tabidir
  • Güvensiz uygulama yoluyla anında ödeme ile azaltılmış risk
  • Durum Bilgisi İçermeyen Akıllı Sözleşmeler için basitleştirilmiş şablonlar ve Durum Bilgisi Olan Akıllı Sözleşmeler için farklı karmaşık özel dApp örnekleri gibi kapsamlı geliştirme kaynaklarıyla artan pazar hızı
  • ASC1’ler olarak esneklik , belirli işlemlere, bir hesaptaki tüm işlemlere veya tam güçlü zengin dApp’lara uygulanabilir

ASC1’leri kullanmaya başlamak için teknik kaynaklar ve belgeler için geliştirici portalımızı ziyaret edin ve geliştirici haber bültenimize abone olun .

Yeni Nesil Finansal Uygulamaların Güçlendirilmesi

Tüm blockchain geliştiricileri için önemli bir araç olan akıllı sözleşmeler, blockchain teknolojisinin benimsenmesini hızlandırdı ve artan ivmeye katkıda bulunuyor.

Blok zinciri uygulamalarının faydaları ve kullanım durumları çok fazla, çok büyük ve ilk nesil blok zincirlerinin eksiklikleriyle durdurulamayacak kadar önemli. Algorand, geliştiricilerin uygulamalarının gerektirdiği hız, maliyet etkinliği ve basitlikten ödün vermeden eski blok zinciri sınırlamalarının üstesinden gelmelerine ve ağdan yararlanmalarına olanak tanır.

Ek kaynaklar:

DEFI DÜNYASI İÇİN YENİ NESİL AKILLI SÖZLEŞMELER

ALGORAND’IN AKILLI SÖZLEŞMELERİ İLE FİNANSAL UYGULAMALAR

ÖLÇEKTE ETKİLİ AKILLI SÖZLEŞMELER: ALGORAND’IN YASAL TEAL SÖZLEŞMELERİ, Silvio Micali

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir